Je libo tři rukavice? Pes přináší paničce originální dárky, zatímco ona je ve sprše

Přidat na Seznam.cz

Pokud se u domácích mazlíčků používá stejných pět jazyků lásky jako u lidí, dalo by se říct, že většina psů si libuje v náklonnosti a kvalitně stráveném čase. Pak je tu pes jménem Fin, který komunikuje také pravidelným dáváním dárků.

Je však otázkou, zda dárky dává nezištně, nebo má skrytý motiv. Fin není největším fanouškem toho, když se jeho máma sprchuje. Je pryč tak dlouho, což znamená, že je méně času na hraní. Přemýšlivé štěně proto vymyslelo zajímavou strategii, jak získat její pozornost. Začal jí nosit dárky, nejrůznější předměty do domácnosti, ke dveřím koupelny v naději, že ji přiměje, aby dveře zase otevřela. „Podle toho, co říká můj snoubenec, Fin přináší ke dveřím několik předmětů, když jsem ve sprše, aby zjistil, jestli mě některý z nich přiměje otevřít dveře,“ říká Finova majitelka, žena jménem Vee. „Někdy je otevřu a najdu tam sortiment předmětů, jindy to bude jen jedna věc.“

Zpočátku byla Vee pochopitelně zmatená. Ale po nějaké době se na dárky s překvapením začala těšit. Nedá se totiž předvídat, co to bude. Mezi její nejoblíbenější věci, které jí přinesl, patřila lepicí páska, kleště, šampon, ponožky, jeho psí pelíšek, miska s jeho krmením a ramínka. Dokonce už mají s Finem takový malý rituál: „Když otevřu dveře, vždycky poděkuji a prohlédnu si každou věc. Jeho obličej je nejroztomilejší, když se dveře otevřou – je to směsice pýchy a obav, jako: „Ježíšmarjá, doufám, že jsem přinesl správnou věc!““.

Fin je také velmi hravé štěně a zdá se, že správná sestava předmětů je klíčem k tomu, aby se jeho lidé vrátili odkudkoli a hráli si místo toho s ním. Vymyslel si další roztomilý rituál v naději, že se jeho majitel vrátí z práce dříve. „Když vycítí, že je nejvyšší čas, aby se psí táta vrátil z práce, sedne si na určité místo v rohu koberce v našem obýváku a čeká,“ říká Vee. „Čím déle čeká, tím více hraček a předmětů si vezme. Jako by se snažil najít ‚tu věc‘, která přiměje jeho tátu, aby prošel dveřmi.“

Finovy rozkošné nabídky mu vynesly mnoho vděčných sledujících na TikToku i Instagramu a zdá se, že v nejbližší době neplánuje přestat. Sledujte, jaký dárek přinese příště, a mezitím se podívejte na videa níže, kde uvidíte některé z jeho předchozích výběrů.

Zdroj: My Modern Met