Jeden z nejslavnějších psů internetu je vážně nemocný

Přidat na Seznam.cz

Celosvětově známý meme „Doge“ jistě znáte i vy. Jedná se o psa jménem Kabosu, shiba inu, který se proslavil roku 2013 poté, co ho jeho majitelka náhodou vyfotila, a fotku zveřejnila. Tato fotografie obletěla internet, který nyní doufá, že pejsek bude opět v pořádku.

2013

Roku 2013 Atsuko Sato, majitelka psí celebrity, rozhodla vyfotit „momentku“ svého psa. Fotka shiba inu jménem Kabosu ale obletěla svět, což jeho majitelka okomentovala slovy:“Je to momentka, která se za posledních deset let vyvinula a začala žít vlastním životem – byla sdílena milionkrát a vytvořila celou komunitu kolem memu Doge.“ Její pes byl najednou všude!

Kabosu je vážně nemocný

Podle majitelky přestal Kabosu jíst už kolem Vánoc. Jako správný chovatel vzala Atsuko Sato svého psa na veterinu, a poté už to vypadalo, že je vše v pořádku. Kabosu opět jedl a pil. Koncem roku mu ale byla diagnostikována akutní cholangiohepatitida, onemocnění jater, a chronická lymfocytární leukémie, tedy typ rakoviny krve. Majitelka se smutkem dodala :“Kabosu je v nebezpečném stavu.“

Shiba inu

Plemeno shiba inu je hravé a inteligentní. Bohužel ale, podobně jako mnoho jiných plemen, i ono může snadno onemocnět některými nemocemi. Průměrně se navíc tito psi dožívají 12-15 let, Kabosu už tedy není nejmladší.

zdroj: nbcnews, kidadl, gallant