Kachní máma si zavolala o pomoc s uvízlými mláďaty

Přidat na Seznam.cz

Kachní maminky jsou velmi starostlivé pečovatelky a od svých mláďat se obvykle nevzdálí. Někdy však neodhadnou jejich velikost a mláďata cestou ztratí, třeba při přechodu přes kanál. Poté musí běžně plachá kachna požádat o pomoc lidi. O pomoc si požádala kachní máma, jejíž mláďata propadla víkem od kanálu. Video uveřejnil server Pethelpful.

Není pochyb o tom, že zvířecí maminky svá mláďata velmi chrání. Často se stává, že vás ke svým drahocenným mláďatům ani nepustí. V některých vzácných případech však zvířecím maminkám nevadí, když se na jejich mláďata podíváte nebo je pochováte. Je to známka důvěry, nebo možná jen potřebují pomoc člověka.

Vezměte si například tuto kachní mámu, která vyhledala pomoc uživatele TikToku @bernie__doodle. Autorka videa napsala, že slyšela, jak se venku děje nějaký rozruch. Ukázalo se, že ho vydává kachna na její příjezdové cestě. Tvůrkyně si uvědomila, že kachňátka této mámy spadla do dešťové kanalizace a zůstala uvězněná. Způsob, jakým tato kachní máma žádá o pomoc, byl jednoduše geniální a ukazuje, že nikdy není špatné požádat o pomoc.

@bernie__doodle slight detour from bernie content to share our duck rescue the other day! hope this warms your heart like it did mine 💛 #animalrescue #ducks #ducklings #cute #thedodo #ItsGreatOutdoors#heartwarming #feelgood ♬ Married Life (From „Up“) – Geek Music

Vše nakonec dopadlo dobře. Nedokážeme si představit, co se té nebohé kachně honilo hlavou, když si myslela, že se ke svým mláďatům nedostane. Věděla, že zoufalé časy si žádají zoufalá opatření, proto začala hlasitě „troubit“! A opravdu to zabralo.

Tvůrkyně si na pomoc přibrala sousedku a společně vymyslely ten nejinovativnější plán, jak miminka bezpečně zachránit. Vyndaly je pomocí naběráku a už brzy se vystrašená kachňátka vrátila zpět k máme.

Zdroj: Pethelpful.com, TikTok