Kočka se poprvé vidí v zrcadle, její vyděšená reakce stojí za to

Přidat na Seznam.cz

Ne každé zvíře hned pochopí, že zrcadlo odráží jeho vlastní podobu. Zatímco některá zvířata se pak svého odrazu bojí, jiná, jako například tato kočka, ihned volí útok. Nejedná se ale o klasické tasení drápů, tato kočka je spíše jako Jackie Chan.

Kočka poprvé reaguje na svůj odraz

Ve videu můžete vidět mladou kočku, která se zřejmě poprvé podívala do zrcadla. Její vlastní odraz ji ihned zaujal, protože se kočka okamžitě rozhodla útočit. Vtipné je, že kočka nezačala ani syčet, ani tasit drápky, místo toho se začala chovat jako Jackie Chan.

Podle webu Pet Plan je ale reakce kočky naprosto normální. Je sice pravdou, že většina koček zrcadla ignoruje, nebo si dokonce uvědomují, že odraz patří jim. Na druhou stranu ale některé kočky panikaří, když vidí další kočku, která kopíruje jejich pohyby, není nijak cítit a při útoku ji vlastně ani nezasáhnou. Reakce zvířete pak hodně vypovídá o jeho inteligenci.

Vyzkoušejte si doma test se zrcadlem

Podle toho, jak kočka zareaguje na svůj odraz v zrcadle, můžete zjistit její inteligenci. Jak píše web Cat Time, jednoduše kočku postavte k zrcadlu a sledujte, zda si uvědomí, že je to ona. Nebuďte ale překvapeni, pokud kočka svůj odraz nerozezná. Většina zvířat totiž nespoléhá jen na svůj zrak, ale i na čich a další smysly, které jim při identifikaci jiných zvířat pomáhají.

zdroj: Instagram, Pet Plan, Cat Time