Kocour Chubbs se pohřešoval 10 let, než ho našli téměř 500 kilometru od domova

Přidat na Seznam.cz

Každý majitel domácího mazlíčka to moc dobře zná. Na pár hodin odejde z domova, a když se vrátí, čeká ho láskyplné uvítání od milovaného chlupáče. Podobný příběh se odehrál i v anglickém městě Weymouth, kde kocour zmizel na celých dlouhých deset let.

Láskyplné shledání

Následující příběh se týká kocoura Chubbse, který byl od roku 2012 pohřešován ze svého domova ve Weymouthu v hrabství Dorset, píše DailyPaws. Chubbs měl zaslouženou pověst uprchlíka a před svým posledním odchodem z domova zmizel ještě dvakrát. Jeho třetí útěk se zdál být trvalý, protože týdny se změnily v měsíce a pak v roky.
Chubbsova rodina se však nevzdávala a jeho matka Donna Gallacher pravidelně zveřejňovala fotografie a aktualizace na své stránce na Facebooku. A pak, v květnu, Chubbse někdo našel.

Bylo to surrealistické, když obdržela dostala ten telefonát,” svěřila se žena. “Nemyslela jsem si, že ho ještě někdy uvidím. Hledala jsem Chubbse deset let.”

Kocour byl nalezen necelých 500 kilometru od domova

Záchranář ježků našel Chubbse v městečku Ashton-in-Makerfield, přibližně 500 kilometrů od domova. Muž viděl kocoura, jak jde pomalu a proplétá se dopravou. Podařilo se mu ho odchytit a zavézt k místnímu veterináři. Kocour byl v hrozném stavu. Měl zplstnatělou srst, špatně chodil a neměl žádné zuby. Ale na veterině našli jeho mikročip. Naskenování tohoto čipu umožnilo kanceláři kontaktovat ženu a oznámit jí, že se její ztracený kocour našel.

“Nic jsem nevěděla, dokud jsem nedostala e-mail od veterinářů, a když jsem uviděla Chubbsovo jméno, radostí jsem se rozbrečela,” dodává žena se slzami v očích.

Žena také uvedla, že od té doby, co se Chubbs vrátil domů, se jeho stav pomalu zlepšuje. Přibírá na váze a zdá se, že se lépe pohybuje. Dokonce si pamatuje své jméno a přiběhne, když na něj zavolá.

Zdroj: dailypaws.com, Twitter