Krokodýl bleskurychle polapí gepardí mládě. Tomu se žízeň nevyplatila

Přidat na Seznam.cz

Je vůbec možné, aby jednoho z nejrychlejších tvorů na světě skolil jeden z nejzuřivějších vodních predátorů? To bohužel platí pro nešťastné gepardí mládě, které se během živého videa ze safari stalo kořistí velkého krokodýla.

Mládě doplatilo na vlastní žízeň

Když autor videa Busani Mtshali našel gepardí matku a její dvě mláďata, spatřil, jak se jedno z mláďat rozhodlo dojít napít k místní řece, uvádí A-Z-Animals.

V tu chvíli si Busani všiml, že ve vodě poblíž je krokodýl, který skvěle splývá s krajinou. Krátce poté, co se mládě sklonilo, aby se napilo, si velký krokodýl vybral tu správnou chvíli k útoku. Můžete slyšet šok Busaniho, který bezmocně sleduje, jak krokodýl svírá geparda ve svých čelistech. Toho si okamžitě všimla matka nebohého geparda, která situaci bezmocně pozoruje.

Gepardí mládě ale bojovalo ze všech sil, ale bohužel byl v tomto případě krokodýl silnější. Gepardi sice mají rychlost a vytrvalost, které jim umožňují držet titul nejrychlejšího suchozemského zvířete na světě, ale krokodýl zůstává jedním z nejsilnějších.

Příroda umí být krutá

Busani Mtshali, který byl svědkem této události, pak pokračoval ve vysvětlování, jak se gepardí mládě šlo napít na okraj vody. Vysvětlil, jak je pro něj smutné a bolestné to zažít, i když ví, že je to krutá realita přírody.

Tato situace je pro všechny zúčastněné děsivá, zejména proto, že krokodýl byl pro všechny přihlížející sotva viditelný a gepardí mládě útok rozhodně nečekalo. Takový je ale zákon divočiny, který znovu ukazuje, jak rychle dokáže krokodýl zaútočit.

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube