Levhart mandžuský: Tohle krásné zvíře možná brzy zmizí navždy

Přidat na Seznam.cz

Levhart mandžuský je jednou z nejvzácnějších kočkovitých šelem na světě. Na celém světě je posledních pár desítek jedinců, zda ale přežijí, je otázkou. Podívejte se, o jak krásné zvíře bychom přišli.

Levhart mandžuský

Levhart mandžuský je poddruh levharta skvrnitého, liší se ale tím, že má světlejší, a především delší srst. Ta je v létě dlouhá asi jen 2,5 centimetru, v zimě ale může dorůst až do 7 centimetrů. Jedná se o šelmu, která dorůstá délky až dva metry a výšky až 75 centimetrů, je to převážně noční lovec a zajímavé je, že dokáže žít vedle tygrů.

Země leoparda

Země leoparda je park, který se nachází v Rusku a kterému vděčíme za stálou existenci této šelmy. Za 15 let se totiž výskyt tohoto zvířete v Rusku zvýšil z 27-32 na 70-75 jedinců. Čína, která se také snaží o záchranu těchto levhartů, pak oznámila nárůst o 13-15 jedinců. Díky protipytláckým týmům, které hlídají území těchto levhartů, se možná podaří zastavit jejich vymírání.

Téměř vyhynulí

I přes snahu o záchranu je dnes na světě odhadem posledních 120 levhartů mandžurských. To je způsobeno především pytláctvím – lov těchto šelem kvůli kožichu je dnes ale přísně trestaný. Pomoci ale mohou i lidé, protože tuto krásnou šelmu si můžete dálkově adoptovat.

zdroj: bussinesinsider, kidsnationalgeographics, worldwildlife