Lvi se poprali o samici. Souboj je zahnal až na silnici, kde rozbili auto, ve kterém byli cestující

Přidat na Seznam.cz

Lvi, jakožto králové zvířat, dokáží být velmi nebezpeční. Jak sami uvidíte, jejich souboje nejsou nebezpečné jen pro ně samotné, ale dokonce i pro auta. V tomto případě je vzájemný souboj dostal až na silnici, kde nabourali do auta a vyděsili pak cestující.

V zápalu boje se lvi dostali až na silnici

Souboje, zejména o samici, mohou být tak zapálené, že samci občas zapomenou na svět okolo. V tomto videu se dva samci dostali až na silnici, kde jeden z nich tvrdě narazil do auta. Cestující v autě měli zjevně pořádný šok, když jejich auto téměř zdemoloval král zvířat.

Celý incident se odehrál v parku Taman Safari Indonesia II v Prigenu, jak uvádí Malay Mail. Vedení parku prohlásilo, že souboj se týkal dvou lvích samců jménem Debo a Frans. Pár se snažil ovládnout jeden druhého, aby se stal alfa samcem ve „výběhu“. Ve směčce bylo osm lvic a jedna z nich byla v říji, proto se Debo a Frans snažili ukázat, kdo z nich je nejsilnější. Zatímco oba neutrpěli žádná zranění, park neuvedl, který z nich získal status alfa samce.

Souboje o samice mohou skončit mnohem hůř, než jen rozbitým světlem u auta

Jak souboj lvů skončil sice nevíme, ale jisté je, že skončili nezranění, jen auto skončilo s rozbitým světlem. To, že oba samci ve zdraví přežili, je ale poměrně vzácné. Samci totiž často bojují na život a na smrt, aby zabránili jiným samcům převzít jejich teritorium. Když dojde k tomu, že cizí lev porazí bývalého alfa samce, často pak zabije potomky bývalého samce. Lvice pak příležitostně bojují na život a na smrt, aby ochránily svá mláďata, ale dobře vědí, že lev je silnější, uvádí web University of Kent.

zdroj: Instagram, University of Kent, Malay Mail