Maličký ježek vyděsil dva dospělé gibony. Jeden z nich utekl až na strom

Přidat na Seznam.cz

Není pochyb o tom, že pro některá zvířata může být i maličký ježek noční můrou. Například takový had by ho určitě spolknout nechtěl. Že se ale tak malému zvířeti podaří vyděsit hned dva dospělé gibony, to by nikdo nečekal. Jeden z gibonů se ježka bál navíc tak moc, že vyšplhal až na strom.

Ježek vyděsil gibony k smrti

Giboni mají v divočině mnoho přirozených nepřátel a často se stávají potravou například pro levharty. Ovšem takový ježek nejen, že není predátor, ale pro gibony navíc nepředstavuje vůbec žádné nebezpečí, protože jak sami vidíte, zvířata dělí plot a několik metrů. To ale, jak se zdá, gibony nijak neuklidnilo.

Naopak se chovají, jakoby ježka viděli vůbec poprvé v životě. Světlejší gibon se dokonce chvílemi přibližuje k neznámému zvířeti, zkoumá ho a následně se zase vzdaluje, jakoby nevěděl, zda má zaútočit, nebo utéct. Nakonec se ale rozhodne pro útěk a vypadá to, že ho ježek opravdu hodně vyděsil. Kvůli malému bodlavému zvířátku totiž vyšplhal až do koruny stromu.

Druhý, tmavší gibon vypadá klidněji, ale i on nakonec ustoupí. Zdá se ale, že je podstatně odvážnější, protože na vteřinu zaujal i útočný, nebo spíše obranný postoj. Gibony nakonec ze spárů zákeřného ježka vysvobodí chovatelé, kteří malé zvířátko odnesou a giboni se tak mohou uklidnit.

zdroj: AZ Animals