Malý levhart, lev, tygr a jaguár si užívají společnou zábavu. Že je každý jiného druhu jim nevadí

Přidat na Seznam.cz

Jen velmi vzácně můžete vidět zvířata dvou různých druhů, která si k sobě najdou cestu. O to vzácnější je vidět hned čtyři různá zvířata, která si spolu hrají, jakoby byla v jedné smečce. Na druhou stranu nám mohou jít i příkladem, vůbec totiž neřeší, že jsou jiní. Zábava je totiž přednější.

Školka pro velké kočky

Jak ve videu můžete vidět, mláďata tygra, lva, levharta a jaguára si spolu hrají, a zjevně jsou na sebe zvyklá. Zdá se také, že vůbec neřeší fakt, že jsou každá jiného druhu, a to i přesto, že v divoké přírodě by si možná šli po krku. Pro mláďata, lidská i zvířecí, je zkrátka zábava přednější, a tak nám i tato koťata mohou jít příkladem.

Je dobře známou skutečností, že velké kočky jsou jedny z nejobávanějších zvířat na Zemi. Ať už jde o jejich velikost, čelisti nebo rychlost, jsou to jedny z nejvíce atletických a vzrušujících zvířat, která lze pozorovat. Většina druhů velkých koček má podobné postupy rozmnožování, páření, lovu, i výchovy mláďat, píše web See the Wild. Snad i proto si jsou tyto kočky tak podobné, a svým způsobem se vlastně neliší ani od našich malých domácích mazlíčků.

Kočka jako kočka

Kočky zůstávají od přírody lovci, a když pro ně lidé nemají jídlo, brzy se vrátí k loveckému životu, uvádí web Lithub. Bez ohledu na to, jestli se jedná o pruhovanou kočku s váhou přes sto kilo, nebo o vašeho domácího mourka, jejich osobnost, povahové rysy a často i chování bude stejné.

zdroj: Instagram, Lithub, See the Wild