Medvěd se pustil do obřího nafukovacího soba

Přidat na Seznam.cz

Vánoce už jsou pár dní za námi, ale přesto si někteří lidé ještě vychutnávají dozvuky těchto svátků. A jak jinak si zimní dny nezpestřit než úsměvným videem.  

Boj se sobem

Na začátku dnešního videa vidíme, že se kolemjdoucí zastavil, protože si všiml rozruchu u domu kousek před sebou. Tento luxusní dům je vyzdoben ve sváteční atmosféře. A samozřejmě nesmí chybět Santa Claus, sněhulák a pak obrovský nafukovací sob. To však není to, co upoutalo pozornost osoby procházející kolem domu. Se sobem totiž bojuje obrovský hnědý medvěd. Medvěd stáhne soba na úroveň své výšky a jeho velké drápy jsou pravděpodobně tím, co tuto dekoraci vyfoukne. Netrvá to ale dlouho a k medvědovi se připojuje další.

Co jste o sobech možná nevěděli?

Sobi jsou extrémně odolní vůči chladu. Zatímco sobi evropští dokáží přežít až -30⁰C, jeho poddruh, který se vyskytuje na Špicberkách přežije i -50⁰C. Delší nohy sobů jim usnadňují pohyb po tvrdém povrchu a sněhu. Nicméně délka nohou u těchto zvířat se liší v závislosti na oblasti, ve které žijí. Již zmiňovaní sobi žijící na Špicberkách mají o něco kratší nohy.

Zdroj: AZAnimals