Mohou kočky jíst bonbony Candy Corn? Co je třeba vědět o této oblíbené halloweenské pochoutce

Přidat na Seznam.cz

U koček není tak pravděpodobné, že budou přistiženy s tlapkou ve sklenici s cukrovinkami, ale sladkosti ve tvaru kukuřice jim mohou připadat dostatečně okouzlující na to, aby je ochutnaly. Jsou pro ně toxické?

Mohou kočky jíst cukrovou kukuřici?

Technicky vzato kočky mohou jíst tyto halloweenské dobrůtky, ale měly by? Složky, které se v kukuřičných bonbonech obvykle vyskytují, jsou směsí cukrů, oleje a barviv, což je na hony vzdálené přirozené stravě vašich masožravců, varuje DailyPaws.
Tyto složky nejsou běžnou součástí kočičí stravy, takže by pravděpodobně způsobily různý stupeň zvracení, průjmu a zvýšené žízně v závislosti na požitém množství. Ať už kukuřičné dobroty milujete, raději se o ně se svým kočičím přítelem nedělte.

Jsou bonbony Candy Corn pro kočky toxické?

Složky v těchto bonbonech jsou obecně považovány za netoxické pro kočky. Dokonce ani cukerné alkoholy jako xylitol, erytritol a maltitol, které se používají jako umělé cukry, nejsou pro kočky toxické, ale pro psy toxické jsou!
Xylitol je oblíbený cukerný alkohol, který je pro psy velmi toxický a způsobuje nízkou hladinu cukru v krvi a poškození jater. Když kočky jedí xylitol, tyto závažné příznaky nepozorujeme. Ale xylitol může u koček způsobit průjem, takže by se jim neměl podávat záměrně.
Pokud si myslíte, že se vaše kočka dostala k pytlíku s Candy Corn, bedlivě jí sledujte. V závislosti na tom, kolik bonbonů snědla, by se u ní mohly objevit mírné bolesti bříška až zvracení a průjem. Pokud zvracení pokračuje, kočka nemá chuť k jídlu nebo je letargická, okamžitě vyhledejte lékařskou pomoc.

Jsou všechny sladkosti pro kočky škodlivé?

Řekněme, že kočce v žaludku nesedí žádné sladkosti, ale některé bonbony a další oblíbené strašidelné sezóny jsou nebezpečnější než jiné.

Čokoláda

  • Kočky, které si dopřejí čokoládové bonbony, mohou být ohroženy bušením srdce, arytmií, změnami krevního tlaku, agitovaností a v některých případech třesem a záchvaty. Pokud vaše kočka sní čokoládu, je důležité vyhledat pomoc veterináře.

Rozinky

  • Hrozny ve všech tvarech a podobách by se měly držet daleko od dosahu tlapek. Jakékoliv množství požitých hroznů způsobuje kočkám poškození ledvin.

Zdroj: dailypaws.com