Mohou psi jíst hovězí maso? Pozor na koření, syrové maso i kosti

Přidat na Seznam.cz

Mnoho krmiv a pochutin pro psy uvádí, že jsou vyrobeny z hovězího masa, takže byste si mohli myslet, že maso je pro vašeho miláčka vždy zdravé. Mohou psi jíst hovězí maso ve všech formách, nebo jsou některé lepší než jiné?

Je hovězí maso pro psy dobré nebo špatné?

Hovězí maso je vynikajícím zdrojem bílkovin a v komerčně dostupných krmivech pro domácí zvířata se používá již desítky let, připomíná DailyPaws. Obsahuje také širokou škálu živin včetně vitaminu B12 a B6, zinku, selenu, niacinu, fosforu, riboflavinu, železa a cholinu.
Většina společností vyrábějících krmiva pro domácí zvířata zaměstnává ve svém týmu veterinární odborníky na výživu, aby zajistili, že výrobky, které vyrábějí, jsou nutričně vyvážené a kompletní pro potřeby výživy vašeho psa.

Mohou psi jíst všechny druhy hovězího masa?

Ačkoli jsou výrobky z hovězího masa součástí komerčních krmiv pro psy, existují určité druhy hovězího masa, které byste si měli před krmením svého psa dobře rozmyslet.

Syrové hovězí maso

Krmení psa syrovým masem a masnými výrobky jakéhokoli druhu byste se měli vyvarovat. Syrové hovězí maso samo o sobě neposkytuje psovi vyváženou stravu. I když někteří majitelé psů slyšeli o popularitě domácí syrové stravy, poraďte se se svým veterinářem nebo veterinárním odborníkem na výživu, abyste se ujistili, že váš pes dostává kompletní živiny, než jakkoli změníte jeho stravu.

Hovězí kosti

I když se kosti mohou zdát jako přirozená pochoutka pro psy, krmení psa kostmi není bezpečné. Vařeným kostem byste se měli vyhýbat, protože se mohou snadněji rozštípnout než kosti syrové, čímž se vaše štěně vystavuje ještě většímu riziku zranění. A syrové kosti mohou vašeho psa také vystavit riziku bakteriální infekce způsobené salmonelou, listerií nebo E. coli.

Mleté hovězí maso

Vařené, nekořeněné mleté hovězí maso lze psům bezpečně podávat v malém množství. Abyste zajistili, že je hovězí maso bezpečné ke konzumaci, nejprve ho uvařte, abyste zničili tak škodlivé bakterie, které by mohly vašemu psovi nebo rodině způsobit onemocnění.

Hovězí maso z konzervy

Hovězí maso z konzervy je pro psy nevhodné a měli byste se mu vyhnout. Hovězí konzerva obsahuje ve srovnání s většinou speciálně připravených krmiv pro psy vysoký obsah soli. Někteří psi mohou reagovat zvýšenou žízní a močením, jiní mohou mít závažnější příznaky, jako je zvracení nebo průjem, nebo dokonce otrava solí.

Sušené hovězí maso

Hovězí sušené maso vyrobené pro lidi také není nejlepší pochoutkou pro psy, protože tato pochoutka může obsahovat přísady a koření, které jsou pro štěňata škodlivé. Pokud však svému štěněti podobnou pochoutku opravdu chcete dopřát, existují alternativy, které jsou pro psy bezpečné.

Zdroj: dailypaws.com, Youtube