Může se malý pes stát obětí velkého ptáka?

Přidat na Seznam.cz

Bojíte se, že se váš malý mazlíček se stane obětí velkého ptáka? Doporučíme, jak ho chránit před útokem létajícího predátora!

Draví ptáci nepředstavují ohrožení pro člověka. Avšak v případě psů, zejména těch nejmenších, vypadá záležitost úplně jinak … Může se náš malý čtyřnohý stát obětí velkého ptáka? A jak ho chránit před takovou situací?

Může se malý pes stát obětí velkého ptáka?

U dravých ptáků, jako jsou sovy nebo jestřábi, se drobní psi neliší od zajíců nebo bažantů. Vypadají jako lákavá, docela pomalá oběť! I přítomnost člověka často není dostatečnou překážkou při lovu takové snadné kořisti. Na internetu najdete tragické příběhy drobných domácích mazlíčků.

Nemusíte však vzít svého psa na louku, aby byl vystaven útoku ptáků. Na našeho domácího mazlíčka mohou zaútočit také vrány. Obzvláště, když chtějí hnízdo bránit nebo zahnat psa ze své kořisti. Dokonce i na psích sjezdech se můžete setkat s většími či menšími hejny vran, které číhají na dobroty rozptýlené pro psa a jsou také připraveni bojovat! Neuvědomujeme si, že tito zdánlivě neškodní ptáci jsou také vybaveni tvrdými zobáky, které mohou psa zranit do jeho očí nebo čumáku. Dokážete chránit svého domácího mazlíčka před nimi?

Jak chránit psa, aby se nestal obětí velkého ptáka?

Pečovatelé velkých čtyřnožců mohou klidně spát – jejich psi nebudou lákat ptačí dravce. Také městští ptáci rychle si nechají zajít chuť při pohledu na běžícího psa velikosti labradora nebo dokonce bígla . Nicméně, když máme domácího mazlíčka vážícího méně než 10 kilogramů, měli bychom si pamatovat nejdůležitější pravidla, která ho budou chránit před útokem okřídleného predátora.

  • Při chůzi na louce nebo v blízkosti lesa mějte psa vždy vedle sebe, abyste byli z dálky vidět. Přítomnost člověka vedle potenciální kořisti, obvykle jestřába odrazuje od útoku.
  • Skupina běžících drobných psů klade na dravce více pozornosti než na jediné zvíře. Pokuste se pozvat na pěší výlet skupinu, přátelští čtyřnožci , vám poskytnou dodatečnou ochranu před útoky ptáků.
  • Nekrmte ptáky na zahradě. Přitáhne to také velké ptáky, jako jsou vrány. Mohou zaútočit na vašeho domácího mazlíčka pobíhajícího po zahradě. Pokud opravdu chcete krmit malé ptáky, nainstalujte si krmítko a umístěte jej mimo místo, kde je malé zvíře.
  • Na jednom místě nenechejte lahůdky pro psa. To může být nejen příčina rvaček pro psy – pro vrany je to pozvání na večeři, které stojí za to bojovat!