Můžete krmit ježka krmivem pro kočky?

Přidat na Seznam.cz

Od doby, kdy se ježci stali populárními domácími mazlíčky, se majitelé a chovatelé ježků přou o to, jaké krmivo je pro krmení jejich bodlinatých přátel nejlepší. Stále zde panují dohady nad tím, zda je krmivo pro kočky vhodné.

Účinná náhražka

Historicky nebylo komerční krmivo pro ježky vždy dostupné, a když pak bylo zpočátku dostupné, nebylo tak výživné, jak mnozí lidé doufali, píše TheSprucePets. Krmivo pro kočky je dostupné téměř všem, bez ohledu na to, kde žijí, a obsahuje bílkoviny. Jsou to malé granule, které mohou ježci jíst. Proto se mnoho lidí rozhodlo a možná ještě rozhodne krmit svého domácího mazlíčka místo granulí pro ježky krmivem pro kočky.

Výhody krmiva pro kočky

Někteří lidé mají zkušenosti pouze s nekvalitními značkami ježčího krmiva, proto místo něj krmí kočky značkou krmiva s velmi vysokým obsahem bílkovin. Zdroj bílkovin jim nevadí a vláknina v krmivu nahrazuje chitinovou složku. Ne každý obchod se zvířaty má v nabídce krmivo pro ježky, zejména menší obchody, které vědí, že většina jejich zákazníků nemá ježky jako domácí mazlíčky.

Požadavky na výživu

Ježci jsou všežravci. To znamená, že jejich hlavní potravu by měly tvořit hmyzí bílkoviny a různé druhy ovoce, zeleniny, vařeného masa a další. Ve volné přírodě jsou oportunističtí krmiči a sežerou téměř vše, co vypadá chutně. Vyskytují se na zahradách a mají až 44 malých zoubků, kterými chroupou prakticky cokoli, na co mají chuť. Proto musíme přemýšlet o tom, co jim v zajetí nabídneme k jídlu.

Ježci vyžadují směs bílkovin, tuků, sacharidů, vlákniny, vody a dalších látek. Bílkoviny ve vybraném krmivu by měly tvořit více než 20 %, tuků by mělo být mezi pěti a 15 % a dostatek vlákniny. Pokud je ježek krmen konzervami pro kočky, měli byste jeho stravu doplnit větším množstvím vlákniny.

Nejlepší volba

Krmte ježka kvalitním suchým krmivem pro ježky s minimálně 20 procenty bílkovin a dvouciferným obsahem vlákniny jako základní potravou. Měli byste se také ujistit, že krmivo obsahuje L-karnitin uvedený jako složku pro zdraví srdce. Vyhněte se semínkům, rozinkám a sušenému ovoci a zelenině.

Pokud nemáte možnost objednat ježkovi krmivo online a v místním zverimexu nemají kvalitní granule pro ježky, pak je dalším nejlepším řešením podávat holistické nebo kvalitní kuřecí krmivo pro kočky s malým množstvím granulí.

Zdroj: thesprucepets.com