Muži při jízdě na vodních skútrech spatřili neobvyklý balon, z něhož se nakonec vyklubal mořský tvor v nesnázích

Přidat na Seznam.cz

Muži jménem Bryce a Angel si při náhodné jízdě na vodních skútrech nedaleko pobřeží náhodně všimli podivného plovoucího objektu uprostřed vody. Neznámé těleso se zdálo být jakýmsi balonem bezcílně plujícím v oceánu, uvádí portál Pupperish.

Po dalším zkoumání se dvojice zděsila, když zjistila, co balón představuje. Ukázalo se, že jde o živého tvora v krajní nouzi, uvízlou mořskou želvu, které se nějakým způsobem podařilo zamotat do mylarového balónu. Na videu je vidět, jak Bryce skočil přímo do oceánu, aby želvě poskytl pomoc. Kvůli zamotání se želva nemohla už téměř hýbat.

Nebohá želva měla v balónku uvězněnou hlavu a přední a zadní nohy byly zcela zakryty provázky. Muži želvu zachránili tím, že opatrně odstřihli části, které želvu věznily. Mořská želva se zdála být silná a zdravá, takže dvojice neviděla důvod, proč by ji měla odvézt k lékařské pomoci. Nebylo to poprvé, co Bryce a Angel museli zachraňovat mořskou želvu zamotanou do nějaké překážky.

V minulých měsících našli jinou želvu, kterou bylo třeba vyprostit z odhozeného balónu. Musí existovat desítky dalších želv, které utrpěly stejnou újmu jako tato. Podle Bryce a Angela jsou tyto odhozené balóny hrozbou pro mořský život.

Video otevírá oči a ukazuje, jak důležité je likvidovat odpad zodpovědným způsobem.

Zdroj: pupperish.com, facebook.com