Nádherná koťátka, do kterých se můžete bez rozmyslu zamilovat – karakalové

Přidat na Seznam.cz

Toto divoké zvíře s nadpozemskýma očima je okouzlující. A nestává se často, aby ho lidé skutečně poznali. Veškerá pozornost se totiž většinou soustředí na lvy, tygry a leopardy. Ale mezi kočkovitými šelmami jsou neméně úžasná a krásná zvířata, která si o svou osobu zaslouží nemenší zájem, uvádí portál Animals.

Tento půvabný dravec, o něco větší než kočka, s jemnými střapci na uších si podmaní každé srdce. Není divu, že ve svém přirozeném prostředí patřila tato pouštní koučka mezi domestikované predátory.

Někteří lidé si myslí, že je to rys, ale není. Karakal je menší, štíhlejší a má jednolitou barvu. Karakalové jsou nádherně červení, jejich barva se může lišit od světle béžové po jasně červenou, v závislosti na oblasti jejich teritoria. Jejich jméno pochází z tureckého slova „karakulak“, což znamená černé uši. Karakalové žijí na stromech nebo v norách, které si sami vyhrabávají při kojení mláďat.

Karakalové jedí králíky, hlodavce a ptáky. Názor, že karakal vydrží dlouho bez vody, není zcela pravdivý. Tekutinu získávají z potravy. Díky své největší aktivitě za svítání a za soumraku byla tato zvířata cvičena a používána ve starověkém Íránu jako lovecká zvířata.

Zdroj: cute-stories.com