Navždy štěnětem? Tenhle ovčák nikdy nevyroste! Podívejte se na rozkošné fotky

Přidat na Seznam.cz

Všichni si přejeme, aby naši chlupáči zůstali malinkatí navždy. Bohužel všichni psi během několika měsíců vyrostou ze štěňat ve statné psi. Německý ovčák jménem Ranger si však kvůli genetické mutaci navždy zachová štěněčí vzrůst.

Začátky Rangerova života u jeho adoptivních majitelů byly dost krušné. „Když jsme Rangera původně dostali od chovatele, byl menší než všichni jeho sourozenci z vrhu, ale my jsme si mysleli, že je to proto, že měl parazita,“ řekla majitelka.

Zdálo se, že neroste jako každý normální pes a podle všeho se u štěněte vyvinul trpasličí syndrom. Ačkoli to může znít jako splněný sen všech milovníků psů, tento stav není zrovna důvodem k oslavě.

Malý růst byl spojen s nedostatečnou funkcí štítné žlázy. Kvůli této poruše se u Rangera objevila šupinatá kůže a začala mu alarmujícím tempem línat srst.

Ranger, kterému jsou již tři roky, by měl nyní již dorůst váhy kolem 45 kilogramů. Ale vzhledem k jeho věčnému štěněčímu věku bude celý život vážit jen 15 kilogramů! Díky láskyplné péči se majitelům podařilo vyléčit jeho problémy s loupáním kůže a línáním srsti. A díky fanouškům mají majitelé dostatek finančních prostředků na další léčbu!

Zdroj: Instagram, redakce