Něco k pobavení. Tyto kočky používají internetovou satelitní anténu Elona Muska jako ohřívač zadku a fotky jsou k popukání!

Přidat na Seznam.cz

Muskova internetová společnost Starlink, která byla vytvořena s cílem zpřístupnit internet lidem v odlehlých oblastech a učinit ho cenově dostupnějším, poskytuje další nezamýšlenou službu. Zahřívá kočičí zadky.

Neobvyklé využití antény

Kanadský zákazník Starlinku Aaron Taylor zveřejnil 31. prosince tweet, na němž je zobrazeno pět kočkovitých šelem schoulených v misce jeho satelitní antény Starlink, píše web DailyPaws. Antény Starlink jsou vybaveny funkcí samozahřívání, která pomáhá zabránit hromadění sněhu uvnitř antény. A i když je to dobrá zpráva pro lidi v zasněžených klimatických oblastech, kteří chtějí, aby jim internet tekl, venkovní kočky tuto funkci ocení jako způsob, jak si zajistit pohodlí.

„Kočky pocházejí z pouštního podnebí a instinktivně tíhnou k teplu,“ říká Jenna Stregowski, RVT a redaktorka Daily Paws pro zdraví a chování domácích zvířat. „Normální tělesná teplota koček se obvykle pohybuje kolem 38,1-39,2°C, takže mají tendenci cítit chlad při vyšších teplotách ve srovnání s lidmi.“

Satelit nebo venkovní ohřívač?

V následných tweetech Taylor vysvětluje, že kočky na jeho fotografii mají pěkný, vyhřívaný kočičí dům a spoustu úkrytů před chladem, ale protože kočky dělají, co chtějí, rádi jsou venku během dne. Majitel koček říká, že ve skutečnosti toto kočičí lenošení zpomaluje rychlost jeho internetu, takže streamování filmů je docela obtížné.

Nevypíná ho úplně, ale rozhodně všechno zpomaluje,“ vysvětluje na Twitteru. Dále říká, že plánuje najít pro anténu vyšší místo, aby se snížila její atraktivita. Než však tento den přijde, bude jeho anténa Starlink nadále sloužit jako poskytovatel internetu a opékač koček.

Zdroj: dailypaws.com