Nejlepší psí hračky, které psovi vyčistí zuby a ještě ho zabaví

Přidat na Seznam.cz

Každý pes rád žvýká, je to přirozenost. Pes si tak svým způsobem čistí zuby, posiluje dásně a navíc se tak i baví. Ne každá hračka je ale pro žvýkání vhodná a vůbec ty nejlepší jsou z přírodních surovin, které můžete snadno vyrobit i doma.

Hračky mohou být nebezpečné

Někteří psi si ke kousání vybírají i věci, které doma najdou, tedy boty, dětské hračky, apod. Takové věci se ale mohou rozbít na malé, ostré kousky, které pes může spolknout. Nemluvě o materiálnech, ze kterých jsou vyrobeny. Je proto dobré myslet na to, že hračka, ať už kupovaná, nebo doma vyráběná, by měla být pevná a bezpečná.

Ideální jsou žvýkací koule, lana a míčky, které se vyrábí z přírodních, nebo netoxických materiálů, jsou odolné a když už se psovi podaří je rozbít, nerozpadnou se na ostré kousky. Ještě lépe ale uděláte, když psovi hračku vyrobíte.

Hračku vyrobíte snadno a psovi tak dáte to nejlepší

Divoký pes nebo vlk v přírodě také nemá tenisáky, ani jiné hračky, a přesto má zuby ostré, čisté a zdravé. Přírodní hračky jsou totiž to nejlepší, co psovi můžete dát. Na výběr máte hned z několika surovin. Psovi můžete vyrobit žvýkací hračky ze dřeva kávovníku, nebo pamlsek, který psovi nejen zachutná, ale posílí i jeho čelist. K tomu je například vhodné sušené maso. V každém případě ale myslete na to, aby jídlo nebylo kořeněné a dřevo, či jiné materiály, nebyly lakované, ostré, nebo jinak nebezpečné.

zdroj: Housefur, DailyPaws, Insider