Neobvyklé! Pes a delfíni si spontánně hrají na pláži

Přidat na Seznam.cz

I když jsou setkání psů a delfínů pochopitelně vzácná, alespoň mimo zajetí, toto video ukazuje, jak hravé interakce mohou nastat, když k nim dojde.

Video natočila 31letá Anastasia Vinnikova na pláži u mysu Opuk na Krymu a ukazuje, jak se malé hejno delfínů blíží k pláži, kde se setkává s dvouletým psem Patrickem. Zatímco delfíni vypadají, že jsou setkáním nadšeni, plavou v těsných kruzích a štěně mají stále na očích, Patrick vypadá, že je radostí bez sebe a zapojuje se do temperamentní hry na honěnou nahoru a dolů po pláži.

Kromě zasloužené pověsti „nejlepšího přítele člověka“ jsou psi odedávna známí svým zájmem o jiná zvířata. Dokonce i kočky, navzdory své odtažité pověsti, jsou známé tím, že se na chvíli vydají mimo svůj druh, aby si s ním pohrály. Ale to je všechno chlupatá zábava na souši. Proč se zdá, že se psi a delfíni o sebe navzájem tolik zajímají, přestože jsou tak odlišní?

Ukázalo se, že právě tyto velké rozdíly mohou být důvodem. „Když narazí na něco nového, chtějí to prozkoumat,“ uvádí web DailyPaws.

Delfíni i psi jsou inteligentní a zvědavá zvířata. Takže když jsou konfrontováni s něčím, co možná nikdy předtím neviděli, tato zvědavost je ovládne. A když se ukáže, že nová věc, na kterou se díváte, je také zábavná věc, která se dívá na vás, může být malá hra na místě.

Zdroj: dailypaws.com