Neozbrojená matka zahnala tygra, který napadl její dítě

Přidat na Seznam.cz

Když musí matky chránit své děti, udělají cokoli. Věřili byste, že se neozbrojená matka v jedné středoindické vesnici ubránila tygrovi, který se pokusil unést její dítě?

Pětadvacetiletá žena jménem Archana Choudharyová vzala svého ročního syna Raviraje před chýši, aby si ulevil, když na ně z křoví vyskočil tygr, jak uvedl deník Newsweek.

Tygr na Raviraje zaútočil a zaťal mu drápy do hlavy, načež se na něj matka v obraně vlastního dítěte vrhla. Tygr se stále snažil po dítěti ohnat, zatímco žena se mu holýma rukama bránila. Křičela o pomoc a přitom tygra stále kopala a bila, ale ten se do ní pustil drápy, přičemž jí propíchl plíci. Boj trval několik minut, než jí přišli na pomoc vesničané. Tygr se nakonec stáhl zpět do křoví.

Útoky tygrů na lidi nejsou v Indii běžné ani časté, i když občas se některý dokonce podaří natočit, jako na tomto videu:

Po napadení matky a dítěte byli oba převezeni do nemocnice, kde se zotavují z velmi těžkých zranění. Samotná vesnice Rohania, kde k nehodě došlo, se nachází v blízkosti tygří rezervace Bandhavgarh. “K útoku bohužel mohlo dojít proto, že je zde omezená dostupnost přirozené kořisti, takže tygr musí hledat alternativní zdroje potravy, nebo měl tygr onemocnění, které mu bránilo v ulovení přirozené kořisti,” uvedla pro Newsweek Tara Pirieová, pedagogická pracovnice a odbornice na velké kočky z univerzity v Surrey ve Velké Británii. Konfliktů mezi lidmi a divokými zvířaty v Indii přibývá kvůli degradaci životního prostředí.

Až bude tygr dopaden, měl by se vrátit zpět do džungle, kam patří.

Zdroj: Newsweek