Oblíbené kočičí celebrity internetu: Znáte je?

Přidat na Seznam.cz

Největšími miláčky internetu jsou bezpochyby kočky. Odhaduje se, že v současné době je na celosvětové síti více než 6,5 miliardy kočičích obrázků a desítky milionů kočičích videí. A to není náhoda. Výzkum naznačuje, že prohlížení obrázků a videí koček pomáhá při depresích a úzkosti a může dokonce zvýšit hladinu energie. Některé kočky se staly doslova internetovými celebritami, mají vlastní účty na Instagramu a miliony fanoušků. Které z nich patří k nejznámějším?

Kočka Pickle Rickyho Gervaise

Hvězda seriálu After Life Ricky Gervais je známým milovníkem koček a aktivním bojovníkem za ochranu zvířat. Během zuřící pandemie v roce 2020 byl Pickle přijat z útulku do dočasné péče poté, co jeho předchozí kočka Olie zemřela. O několik dní později zveřejnil na Twitteru následující oznámení: „Stále mi leze po rukou a zírá na mě. Necháme si ji – navždy.“ Gervais na své účty na sociálních sítích denně přidává fotografie a videa, na kterých jsou spolu, a k tomu dodává vtipné komentáře. A fanoušci milují Pickle možná víc než jejího majitele.

Kocour Bob

Slavná pouliční kočka, známá po celém světě jako pouliční kočka jménem Bob, skrývá neobyčejný příběh. Tento roztomilý rezavý kocour obrátil život svého majitele Jamese Bowena, bývalého narkomana a bezdomovce vzhůru nohama. Jednoho dne k němu Bob přišel se zraněnou nohou a díky kočičí povaze měl James nový důvod k životu. Stali se nerozlučnou dvojicí a při procházkách Londýnem si získávali pozornost turistů i místních obyvatel. Poutavý příběh této dvojice se stal inspirací pro knižní a filmovou adaptaci, v níž si Bob zahrál sám sebe.

Cestovatelka Suki

Suki je krásná a elegantní bengálská kočka z Kanady, která se nebojí zažít dobrodružství. Ráda jezdí na kánoi, v zimě se brodí sněhem, v létě se prohání po loukách, táboří a také si užívá pobyt u vody nebo náročné túry. Zajímavost: “Její muž” si nejen hraje s barvami fotografií na Instagramu, aby dosáhl kouzelné atmosféry, ale také upravuje barvu Sukiiných očí.

Roztomilá Nala

Kočka Nala byla adoptována z útulku jako pětiměsíční kotě. Nyní je jí 10 let a je zapsána v Guinnessově knize rekordů jako nejsledovanější kočka na Instagramu, kde má v současnosti 4,4 milionu sledujících. Je však aktivní i na TikToku. Každý den nahrává videa ze svého života v domě. Původně si založila Instagram, aby sdílela svůj každodenní život s přáteli a rodinou, ale nakonec si její roztomilou tvář a velké modré oči oblíbilo mnoho lidí z celého světa.

Legendární bručoun

Kočka Grumpy je jednou z nejznámějších kočičích internetových celebrit díky svému věčně zamračenému výrazu. Přestože je již několik let za kočičí duhou, stále si u svých fanoušků udržuje velkou přízeň. Její účet na Instagramu dodnes sleduje několik milionů lidí a právem se stala první kočičí legendou internetu.

Testmobile

Tato kočka se dostane do každého koutu domácnosti, a proto je nejlepším testerem wi-fi. Telekom se rozhodl otestovat svou službu Wow Wi-fi prostřednictvím kuriózní a roztomilé Testomačky, která pokryje kvalitní wi-fi signálem celou domácnost. Díky speciálnímu obojku Testomačky zjistily, zda je signál stejně silný pod postelí, v garáži nebo na půdě.

Zdroje: Instagram