Obří žralok zaútočil jenom na klec z plexiskla s potápěčem. Ten musel klec opustit

Přidat na Seznam.cz

Na seznamu každého milovníka adrenalinu najdete často zážitky a dobrodružství jako je například seskok padákem, exotický výlet, návštěva Grand Canyonu a další. O něco unikátnější a troufáme si říct, že i děsivější, je potápění se žraloky.

Ponor v kleci z plexiskla

Muž jménem Jimmy Parlington podnikl jedinečný ponor, aby strávil nějaký čas s žralokem bílým, uvádí A-Z-Animals. Namísto do tradiční kovové potápěčské klece se Jimmy dostal do konstrukce z plexiskla, která nebrání ve výhledu. O chvíli později se ocitl tváří v tvář velkému bílému žralokovi! Ten se neváhal přiblížit ke zvláštní cele, zatímco posádka na blízké lodi vše pozoruje. Potápěč ale udělá chybu, zabouchá na stěnu své klece, což neměl dělat.

Žralok před útokem jasně varoval

V drtivé většině případů, kdy se žralok setká s člověkem, je prostě jen zvědavý a nemá v úmyslu útočit. Tedy ne bez varování. A to učinil i žralok bílý, který je zachycen na výše přiloženém videu. Ten totiž začal opatrně kroužit kolem klece, a pak do ní párkrát narazil, aby se pokusil zjistit, co je onen podivný předmět.

Pak se ale rozhodne zaútočit a muž se stane málem obětí tohoto tvora, který celou klec obrátil vzhůru nohama. A totéž si na okamžik myslela i posádka lodi. Potápěči se ale nakonec podařilo bleskurychle doplavat na loď. Dle dostupných informací si muž odnesl nejen jedinečný zážitek, ale také posstraumatickou stresovou poruchu.

A zatímco u nás se říká, že je lepší nedráždit hada bosou nohou, na otevřené vodě by mělo platit rčení: Nedráždi žraloka plastovou celou.

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube