Odchyt aligátora v ulicích. Muž chytí aligátora lasem jako kovboj

Přidat na Seznam.cz

Představte si, že jednoho dne vyjdete z domu a spatříte aligátora. Co uděláte? Jak ukazuje video v tomto článku, můžete se stát odvážným kovbojem a aligátora zpacifikovat pomocí lasa!

Aligátoři hledají útočiště v blízkosti lidských obydlí

Na videu, které bylo pořízeno na Floridě, je s největší pravděpodobností aligátor americký, píše web A-Z-Animals. Ti žijí v deseti státech USA a na Floridě je jejich početná populace. Jsou to samotářští predátoři a mají řadu ostrých zubů, takže představují hrozbu nejen pro lidi, ale i pro domácí mazlíčky.

Tito aligátoři se totiž nebojí vlézt lidem na dvůr, kde hledají úkryt nebo potravu. A hladový aligátor není něco, co byste chtěli potkat na svém trávníku před domem.

Na Floridě je každoročně zaznamenáno šest až šestnáct případů pokousání člověka aligátorem. Jedná se také o stát s vysokou populací aligátorů. Krmení aligátorů je tak velmi špatný nápad a často vede k problémům. Ptáte se, jak může někoho napadnout takové stvoření krmit? Možná byste se divili! Příkladem může být žena z videa na tomto odkazu. Zvířata se totiž naučí spojovat si člověka s potravou a to je může v naší blízkosti učinit agresivními!

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube