Odhodlaná chobotnice během experimentu přelstí pozorovatele a dostane svou oblíbenou svačinku

Přidat na Seznam.cz

Chobotnice jsou fascinující tvorové, kteří znovu a znovu prokazují svou úžasnou inteligenci. Mají modrou krev a tři srdce. Toto video zkoumá úchvatnou mysl chobotnic. Vědci sestavili experiment, ve kterém sledují, jak chobotnice reaguje, když je vystavena nějakému problému.

Jak probíhal experiment?

Ošetřovatelé umístili chobotnici vedle láhve, ve které je něco, co chobotnice chce. Je to lahodná svačinka, pro kterou by zdánlivě udělala cokoli, píše web A-Z-Animals. Pozorovatelé navrhli také tuto láhev tak, aby měla malý otvor, který je právě tak velký, aby jím chobotnice protáhla jedno ze svých chapadel.

Samozřejmě, když chobotnice sáhne dovnitř, uchopí svačinu a pak se ji pokusí vytáhnout, jednoduše se jí to nepodaří. Tento otvor je velký pouze tak, aby se do něj vešlo pouze chapadlo. Chobotnice tedy může svačinu vnímat, může si na ni sáhnout, ale není schopna si na ní pochutnat. Tedy prozatím.

Chobotnice na všechny vyzrála

Ošetřovatelé chobotnice možná tušili, jak by se tato chobotnice mohla pokusit vyřešit tuto hádanku, Chobotnice dokonce udělá několik kroků zpět, aby analyzovala situaci a připravila si plán. Pokračuje v řešení úkolu a nezaváhá. Pak místo odšroubování vyvine obrovský tlak a utrhne horní část láhve.

Jak se zdá, chobotnice byla opravdu byla odhodlaná svou svačinu dostat za každou cenu. Odhodlání bylo natolik velké, že svým chováním překvapila všechny přítomné.

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube