Odvážní kluci se ponořili do bahna, aby zachránili klokana uvězněného až po krk

Přidat na Seznam.cz

Když dva kamarádi jeli na kole na výlet, uviděli něco zvláštního, co trčelo z bláta. Přesněji řečeno hlavu a dvě špičaté uši. Oba devatenáctiletí hoši Jack a Nick se přijeli podívat zblízka a to, co uviděli, jim zlomilo srdce, uvádí portál Popular.

Našli klokana, který zabředl příliš hluboko do bahna a uvízl až po krk. Klokan naříkal a snažil se vyprostit. Dvojice věděla, že musí pomoci, a tak spěchala domů pro zásoby. Když přijeli zpět, uvázali Nickovi kolem pasu lano. Nick se brodil bahnem, přičemž Jack lano držel ze souše. Klokana nakonec vylovili z bahna.

Myslíme si, že tam šel hledat vodu, ale bylo tam opravdu hodně bahna, takže zde bohužel uvízl. Teenageři viděli, že klokan nevypadá dobře, a tak okamžitě kontaktovali australskou záchrannou službu. Byl úplně pokrytý hustou hlínou, prochladlý a vyčerpaný.

Po uspání byl pomalu zahříván, pak omyt ve vlažné vodě, aby se zbavil veškeré hlíny, která ho pokrývala, pak znovu pomalu zahříván, aby se zvýšila jeho tělesná teplota, a dostal teplé tekutiny. Klokánek je nyní celý očištěný a zotavuje se, přičemž záchranáři na něj bedlivě dohlížejí. Byl to opravdu hrdinský čin!

Zdroj: kingdomstv.com, youtube