Opičí teror v Džajpuru. Opice v Indii napadají lidi

Přidat na Seznam.cz

Časté útoky opic vyvolaly paniku mezi obyvateli indické vesnice Sana Bagasahi. V posledních dnech utrpělo po útoku opic zranění nejméně pět obyvatel vesnice. Opice napadly tři osoby a dvě z nich těžce zranily, uvádí portál Indian Express.

Podobně byly dvě osoby napadeny minulou sobotu. Zranění byli přijati k ošetření v místní nemocnici a později byl jeden z vážně zraněných převezen do nemocnice okresního ředitelství poté, co se jeho stav zhoršil.

Vesničané v panice z častých útoků přestali sami vycházet z domů. „Poslední dva dny jsme byli nuceni kvůli hrozbě opic zůstat doma. Každý, kdo vyjde sám z domu, se vystavuje nebezpečí, že ho opice napadne,“ řekl jeden z napadených vesničanů.

Podle zdrojů se vesničané snažili opice všemi prostředky chytit, ale bezvýsledně. Poté se občané obrátili na místní složky pro ochranu obyvatel, aby problém řešily. Tak se i stalo a odchyt opic stále pokračuje. „Jakmile opice chytíme, vypustíme je v lesních oblastech daleko od lidských obydlí,“ dodal jeden ze záchranářů.

Zdroj: newindianexpress.com