Pes jménem Max zachránil tři dny nezvěstnou majitelku trpící Alzheimerovou chorobou

Přidat na Seznam.cz

Třiašedesátiletá žena jménem Sherry trpící Alzheimerovou chorobou zmizela během procházky se svým psem Maxem. Právě její čtyřnohý společník jí pravděpodobně zachránil život – celé tři dny ji neopustil, celou dobu ji chránil a přilákal pomoc, uvedla Lastampa.

Žena, která žije na předměstí texaského Houstonu (USA), ztratila během procházky orientaci a skončila v zalesněné oblasti parku George Bushe, který se rozkládá na ploše více než 31 kilometrů čtverečních.

Příbuzní, kteří věděli o jejích zdravotních problémech a neviděli ji se vracet, byli okamžitě znepokojeni a začali ji hledat, avšak bezvýsledně. Do pátrání se zapojilo mnoho místních obyvatel, včetně policistů a dobrovolníků, až ji našli o tři dny později ve tři hodiny ráno. „Celá komunita se kvůli nám spojila,“ řekl místním novinářům Sherryin syn jménem Justin.

V celém příběhu však ke šťastnému konci významně přispěl pes Max, labrador, který ženu doprovázel a ani na chvíli se od ní neodloučil. „Je to náš hrdina,“ řekl Justin.

„Max neměl vodítko ani obojek, ale vydržel po jejím boku celé tři dny,“ doplnil Justin. „To je psí věrnost.“

Max nedělal paní jen společnost, ale svým štěkotem také upozornil pátrače.

Nakonec byla paní převezena do nemocnice: byla dehydrovaná a měla několik škrábanců a modřin, ale jinak byla v pořádku. Maxe odvezli ke zkontrolování veterinářem a vysloužil si tolik potřebnou koupel.

Zdroj: lastampa.it