Pes zachránil ovce uvízlé na ostrůvku při povodních

Přidat na Seznam.cz

Docela nedávno Velkou Británii zasáhla bouře Babet, která zaplavila také pole na jedné velšské farmě. Farmář šel zkontrolovat své stádo a spatřil tři ovce v nebezpečí. Byly uvízlé na ostrůvku vytvořeném po povodních a nemohly se svépomocí dostat pryč. Už je chtěl jít zachránit a brodit se pro ně k ostrůvku, když v tom jej napadlo, jestli by to zvládl jeho pes. Proto pro něj zašel a vyslal na speciální záchrannou misi.

Jeho čtyřnohý pomocník se svého úkolu zhostil na výbornou. Okamžitě skočil do povodňových vln a běžel pro své svěřenkyně. Ovce nahnal podél okraje pole a podařilo se mu pak najít mělčí místo, aby se všichni mohli dostat na souš. 

Když jeho majitel zveřejnil video na sociální síti X (Twitter), psova odvaha neunikla ani divákům, kteří jej označili za hvězdu. Tento statečný ovčák by si rozhodně zasloužil ocenění. Jeho majitel však zůstává při zemi, aby jej příliš nerozmazloval a pes za své záchranné číslo dostal „poplácání po hlavě a sušenku navíc“.

Psí hrdinové u nás

U České republice psy každoročně oceňují za svou odvahu při záchraně lidských životů nebo pomoci nemocným v anketě Statečné psí srdce. Letos byl oceněn např. policejní belgický ovčák Exel, který našel v libereckém lese pohřešovanou psychicky nemocnou ženu. Maltézský pes Benny získal cenu v laické kategorii tím, že štěkotem upozornil na to, že se jeho panička nachází v bezvědomí. Tím zalarmoval sousedy a zachránil své majitelce život.

Zdroj: Newsweek, Deník