Podívejte se, jak si tento bílý žralok našel kamaráda. Kajakáře nemíní opustit!

Přidat na Seznam.cz

Dokážete si představit, že jste na mořském rybolovu a kolem vás krouží velký bílý žralok, který je stejně velký jako váš kajak? Své by mohl vyprávět tento rybář, kterého si žralok nejspíš oblíbil.

Velký bílý žralok u břehu

Tento kajakář se ocitnul trochu dál od břehu, přesto je ale na záběru ještě vidět pevnina. To je ideální prostředí pro pozorování velkých bílých, kteří rádi obývají pobřežní vody mírného a tropického pásma, píše A-Z-Animals. Pokud se náhodou vydáte na kajaku do těchto vod, jsou to největší dravé druhy ryb, které je možné spatřit. Díky jejich velikosti a charakteristickému vzhledu je také není tak těžké identifikovat.

Žralok na obzoru

Velký bílý žralok má charakteristický torpédovitý profil se špičatým čenichem. Zbarvení je na svrchní straně břidlicově šedé s bílým podbřiškem. To slouží k maskování u vodní hladiny, kde loví kořist. Jejich ocasní ploutve mají tvar půlměsíce a na zádech mají samozřejmě výraznou hřbetní ploutev, kterou známe z filmů. Ta jim pomáhá řídit a udržet se ve vodě ve vzpřímené poloze.


Tento druh má obávanou pověst „lidožrouta“ a uvádí se, že více než polovinu všech útoků žraloků na člověka má na svědomí velký bílý. Tento žralok se však zdá být spíše zvědavý než agresivní a kajakáři nezpůsobí žádnou újmu. Rybář se nenechá žralokem ale vůbec rozhodit a celou situaci komentuje s nadhledem než se žralok rozhodne přesunout jinam.

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube