Prase domácí proti praseti divokému: Kdo vyhraje v tomto souboji?

Přidat na Seznam.cz

Prasata divoká žijí v lesích, naproti tomu prasata domácí máme na statku. Jak se mohou tato zvířata setkat? A kdo asi vyhraje v jejich souboji?

Prasata domácí

Prasata domácí jsou původně vlastně vyšlechtěná divoká prasata, ovšem liší se snad ve všem, kromě rypáku. Prasata domácí mají méně srsti, jsou světlejší, delší, mají kratší nohy a mají svůj charakteristický zatočený ocásek. Jak jistě víte, prasata domácí jsou chovaná především pro maso, naproti tomu divoká prasata jsou spíše lovnou trofejí.

Jak by ale dopadl jejich souboj? Silné zuby proti zatočenému ocásku? Podívejte se na tohle video!

Prase divoké

Divoká prasata žijí především v lesích, jsou to všežravci, a pokud jsou v ohrožení, dokáží být velmi nebezpečná. Oproti praseti domácímu mají divoká prasata silné, dlouhé zuby, kterými nejen, že vyhrabávají potravu, ale také s nimi útočí. Kromě toho jsou také podstatně těžší, jelikož byl zaznamenán nejeden divočák, který vážil i neuvěřitelných 300 kilogramů!

Věděli jste?

Věděli jste, že předci prasat žili na této zemi už před 37 miliony let? Jednalo se o entelodona, půltunové monstrum, vysoké asi jako dnešní osobní automobil. Tohle zvíře bylo nebezpečným všežravcem se silnou čelistí, ostrými zuby, a masivním tělem.

zdroj: priroda, citvfu, ifenomen