Roztomilí ježci: Podívejte se na pichlavá klubíčka. Ale nebuďte je

Přidat na Seznam.cz

Ježek bělobřichý je stále oblíbenějším domácím mazlíčkem. Není se čemu divit. Je opravdu roztomilý, i když trochu neobvyklý společník. Dal by se charakterizovat jako mlsný samotář s mírnou povahou. V Česku je ježek natolik oblíbený, že tu vznikl i klub jeho chovatelů. Zkrátka tohle bodlinaté stvoření si zamilujete!

Ježek bělobřichý

Tento druh ježka pochází z Afriky, kde žije na savanách a v lesích. Na rozdíl od ostatních ježků je aktivní po celý rok; neukládá se k zimnímu spánku. Pokud trávíte celé dny mimo domov a vracíte se až večer, je ježek ideální mazlíček pro vás. Přes den totiž spí a ožívá k večeru. Obavu, že by mu mohlo být před den smutno, mít nemusíte. Ježek bělobřichý je samotář a ve volné přírodě se se samicí potkává jen za účelem páření. Jeho délka života se udává kolem 6 let, ale může se dožít až 10 let. Ježci se dají krásně ochočit a zvyknou si na lidskou ruku. Mají vlídnou povahu; neutočí a nekoušou. Jediné, co je může rozladit, je buzení. To opravdu nemají rádi, ale kdo ano?

Krmení a ubytování

Ježek potřebuje konstantní teplotu okolo 24 stupňů a žádný průvan. Ideální ubikací je terárium nebo plastový box s pilinami a velkým domečkem. I když se jedná o malé zvířátko, potřebuje hodně prostoru, proto dbejte na to, aby ubikace měla alespoň 90 x 45 x 45 cm a měla dostatečné větrání, radí superZOO.

Jako správný hmyzožravec neopovrhne 2 kávovými lžičkami hmyzu za den. Nejčastěji se prodávají cvrčci a mouční červi, a to sušení i živí. Má rád i kočičí granule, kapsičky a paštiky. Jsou to mlsouni a musí se hlídat, aby se nepřekrmovali. Obézní ježek se totiž nesbalí do klubíčka.

Vychutnejte si kompilační video s pořádnou dávkou ježčí roztomilosti, šikovnosti a jedinečnosti. Uvidíte jak jsou mrštní, mlsní a že se rádi koupou.

Zdroje: YouTube, superZOO, Wikipedia