Rozzuřený bizon doslova vyhodí člověka do stromu

Přidat na Seznam.cz

V Yellowstonském národním parku se bizonům daří již od pravěku. V posledních 50 letech populace bizonů v Yellowstonu neustále roste. V roce 1970 žilo v parku pouze 500 bizonů, dnes jich je zde již více než 5000.

Nenechte se oklamat, bizon americký je národním savcem USA, který se vyskytuje v celé Severní Americe, připomíná A-Z-Animals.

Zajímavé je, že pohyby ocasů bizonů jsou docela výmluvné, pokud jde o to, jak se cítí. Nejpřirozenější poloha ocasu je, když visí dolů a trochu se vrtí, což značí klidnou náladu. Když je však ocas vztyčený, znamená to, že se blíží problém. Takový zubr pravděpodobně zaútočí.

Proč byste měli nechat bizony na pokoji

Toto video začíná vzácným záběrem. V popředí stojí na trávě bizon. Jde o to, že je hned vedle rušné silnice, kde stojí několik aut jedoucích v obou směrech. Možná to není tak neobvyklé vzhledem k tomu, že se jedná o Yellowstone, ale po silnici mezi auty se prochází i několik malých dětí a dospělých.
Zdá se, že bizon si provozu nevšímá a zachovává si svůj postoj se sklopeným ocasem, jak se dívá směrem k natáčející osobě. Video ukazuje několik turistů, kteří stojí na okraji obousměrné silnice s fotoaparáty v ruce a kochají se pohledem na bizony. Dostávají se příliš blízko, než aby riskovali fotografování, a to bez ohledu na to, že bizoni jsou nepředvídatelní a v okamžiku zaútočí.
Video je přerušeno záběrem na muže, který si myslel, že se chytře připlíží k zubrovi za stromem. Zvíře si ho ale všimlo a zaútočilo na něj. Ne nadarmo jste v parku varováni, abyste si dali na bizony pozor. A pokud si chcete pořídit úchvatné snímky, dělejte to z bezpečné vzdálenosti.

Zdroj: a-z-animals.com, Youtube