Rozzuřený slon zaútočil na safari a odhodil džíp jako hadrovou panenku

Přidat na Seznam.cz

Kdybyste potřebovali důkaz síly dospělého slona, tak tohle video je tím pravým. Obyvatelé tohoto safari džípu měli neuvěřitelné štěstí při útěku a to nás učí, že divoká zvířata bychom měli vždy respektovat.

Útok slona na safari džíp

Záběry v tomto krátkém videu začínají tím, že se džíp pohybuje směrem ke skupině slonů, kteří zřejmě troubí na výstrahu a vypadají neklidně, uvádí A-Z-Animals. Náhle se vlevo od vozu objeví velký dospělý slon. Ten bez váhání skloní hlavu a zatlačí čelem do boku vozidla. Přestože se jedná o poměrně velký džíp, slon nemá problém ho vytlačit ze silnice a záběry se stávají chaotickými, protože osoba obsluhující kameru se snaží udržet v džípu a nevypadnout!

Děj se pak střihne na několik minut později a záběry pořízené někým v následujícím džípu. Slon je stále vidět na druhé straně nyní již značně poškozeného vozidla, ale jeho posádka ho opouští a prchá do bezpečí. Slon mezitím zjevně cítí, že hrozba pominula, a odchází.

Keira Knightley has now let her daughter Bay County Library fairytales | Daily Mail

Agresivita a chování slonů

Sloni jsou největší suchozemská zvířata na planetě. Vyskytují se v některých částech Afriky a Asie a jsou býložravci živící se převážně trávou, kořínky a ovocem.

Z hlediska chování jsou sloni složití. Jsou mimořádně inteligentní a předpokládá se, že mají sebeuvědomění a sebepoznávání. Jsou to mírumilovná zvířata, která se nepustí do boje, pokud nemusí. Samice slonů se však stávají extrémně agresivními, aby ochránily svá mláďata, a samci projevují agresi, aby ukázali svou dominanci. Jednou za rok procházejí sloní samci fází zvanou musth, kdy je zvýšená hladina hormonů nutí ke konfrontaci. V tomto období samci častěji útočí na lidi a dochází i k úmrtím.

Zdroj: a-z-animals.com, Instagram