Rybář na paddleboardu ulovil žraloka dlouhého jako prkno

Přidat na Seznam.cz

Pokud se chystáte chytit tak velkého žraloka, jako je ten v následujícím klipu, asi byste chtěli být na něčem trochu větším než na paddleboardu! Tento neuvěřitelný záznam ukazuje rybáře, jak v rámci rybářské soutěže chytá obrovského žraloka hnědého. Obrovská ryba je doslova stejně dlouhá jako jeho paddleboard!

Kde obvykle žijí žraloci hnědí?

Žraloci hnědí jsou známí také jako žraloci píseční a žraloci tlustokožci, zatímco jejich vědecký název je Carcharhinus plumbeus, informuje web AZAnimals. Tito žraloci se vyskytují po celém světě v tropických a teplých vodách mírného pásma. Můžete je spatřit v západním a východním Atlantiku, v západním Pacifiku a v západní a východní části Indického oceánu. Některé populace se vyskytují také v Karibiku, Mexickém zálivu a Středozemním moři.

Jedná se převážně o pobřežní žraloky, kteří se drží na bahnitých nebo písčitých plochách v zátokách nebo přístavech. Vyskytují se také v ústích řek a dokonce i v ústích řek. Můžete je najít i na moři, ale to spíše na březích poblíž ostrovů nebo plochých útesů. Mladší žraloci se vždy drží blíže k pobřeží, kde mohou najít potravu a vyhnout se predátorům. Dospělí jedinci jsou stěhovaví a raději se zdržují v tropických vodách.

Čím se žraloci hnědí obvykle živí?

Žraloci hnědí mohou dosahovat délky téměř 3 metů a mohou vážit kolem 70 kg. Jak napovídá jejich název, mají hnědošedou barvu, ale někteří lidé je popisují jako bronzově zbarvené. Jejich břicho je bílé a na boku mají bílý pruh. Tito žraloci mají mírně zakulacený čenich a mají trojúhelníkové pilovité horní zuby. 

Tito žraloci jsou oportunisté. Vybírají si malé ryby ze dna, měkkýše a korýše. Mladší žraloci se živí hlavně korýši, jako jsou krabi a krevety. Větší žraloci si však poradí i s rejnoky a menšími druhy žraloků. Spatříte je také při pojídání ryb, jako jsou sardinky, parmice a makrely. Mají tendenci se aktivněji živit v noci. Jedinými predátory dospělých žraloků písečných jsou lidé. Běžně se loví u východního pobřeží Spojených států.

Zdroj: AZAnimals