Seznamte se s Adorabilis, nejroztomilejší chobotnicí na světě

Přidat na Seznam.cz

Seznamte se s chobotnicí Adorabilis. Takové je navrhované jméno pro nezařazenou chobotnici s nejroztomilejšíma očima, jež připomínají oči štěněte, uvádí portál Ocean.

Drobný tvor má na hlavě ještě drobnější ploutve podobné křídlům a velké štěněčí oči, díky nimž vypadá jako z roztomilé kreslené pohádky. V současné době je celý vědecký název této chobotnice Opisthotheusis Adorabilis, i když je známá také jen jako chobotnice deštníková.

Malá chobotnice je velká asi jako lidská pěst. Ač byl tento druh poprvé identifikován na začátku 90. let, popsán byl až mnohem později. Pojmenovat nový druh bylo tím nejjednodušším. Nyní je potřeba nasbírat více exemplářů a podrobit je zkoumání. V podstatě jde o spoustu počítání a měření, která musejí odlišit jeden druh od ostatních.

Narůžovělá barva chobotnice je mezi tvory v mořských hlubinách poněkud typická. Navzdory této barvě se v hlubokých vodách stále jeví jako černé, protože se dolů nedosáhne červené světlo. Jejich tělo připomíná želatinu a v průměru měří celkově asi 7 centimetrů. Při plavání ve vodě si jich všimneme spíše, i když většinu času tráví tyto chobotnice sezením na hlubokomořském dně.

Zdroj: kingdomstv.com, YouTube