Seznamte se s Rani, nejmenší krávou na světě

Přidat na Seznam.cz

Maličká farma se stal velmi populární a navštěvují ji tisíce lidí. A my víme, co je důvodem popularity tohoto místa, uvádí portál Animals.

Na farmě se kromě mnoha jiných zvířat nachází i malá kráva. Jmenuje se Rani a je to trpaslík. I když jsou jí téměř dva roky, Ranka je opravdu trpasličí. Její výška dosahuje 51 centimetrů.

Hmotnost běžných dvouletých krav může dosahovat pěti metráků, ale malá Rani váží jen 28 kg. Její majitel, muž jménem Hasan, se stal majitelem zakrslé krávy v loňském roce, kdy ji získal z jiné farmy. Zakrslost je způsobena genetikou — jeden z Raniiných rodičů je také malého vzrůstu. 

A přesto je Rani menší než ostatní zakrslé krávy. Mohla by být zapsána do Guinnessovy knihy rekordů a předstihnout tak indické mládě Manikyam, jehož výška je 61 cm. Rani je zvláštní obyvatelkou farmy. Dostala i speciální samostatnou stáj, protože kráva by se kvůli krátkým končetinám neubránila ostatním zvířatům. Je ostražitá i vůči svým sousedům.

Majitelé farmy doufají, že se kráva pravděpodobně stane turistickou atrakcí. Rani zatím stále zůstává na farmě a těší se velké oblibě návštěvníků i místních obyvatel.

Zdroj: leplusinteressant.com, YouTube