Seznamte se se psem Guse Kenworthyho. Má olympijský vítěz psa šampióna?

Přidat na Seznam.cz

Profesionální lyžař rád zvyšuje povědomí o adopci zvířat, a za to si zasloužil po celém světě obdiv. Společnost mu dělá jeho pes Birdie.

Poselství, které začalo už v útlém věku

Gusovi Kenworthymu bylo pouhých 11 let, když si uvědomil svou celoživotní vášeň, která začala výletem do zvířecího útulku s jeho otcem, píše web DailyPaws. Tam objevil svého prvního psa Macka, který se v dospívání stal jeho nejlepším přítelem a úžasným přírůstkem do rodiny.

„Myslím, že díky tomuto zážitku jsem vždy silně cítil adopci zvířat a věděl jsem, že kdybychom tehdy Macka nedostali, mohl být potenciálně utracen nebo žít smutný život,“ říká Kenworthy. „Jsem velice rád, že jsme mu mohli dopřát šťastný život.“

Lyžař ve volném stylu a olympijský medailista Kenworthy procestoval celý svět a závodil na svazích v Soči až po Silvapana. Přes všechny vzestupy a pády při tréninku a soutěžích si však tento milovník psů stále nachází čas na obhajobu zvířat při každé příležitosti.

Záchrana psů během zimních olympijských her

Bylo to během zimních olympijských her v Rusku v roce 2014, kdy se spolu se svým tehdejším přítelem dostal na titulní stránky novin díky své snaze zachránit rodinu toulavých psů a přivézt je zpět do USA. Organizace Humane Society Kenworthyho za jeho úsilí jmenovala „inspirativním oceněným“ a v roce 2018 spolupracoval s organizací Humane Society International na obhajobě tisíců psů v jihokorejském Soulu ve stejnou dobu, kdy se konaly hry v Pchjongčchangu.
Během svého pobytu v Jižní Koreji Kenworthy adoptoval světlou chlupatou kuličku Beemo. Rozkošná chundelatá kulička si okamžitě podmanila internet. Trvalo však jen několik krátkých měsíců, než Beemo tragicky zemřela na srdeční vadu.

Vítej doma, Birdie

Netrvalo dlouho a muž začal sledovat další zachráněné mládě z Koreje a z krásného plavovlasého miláčka prostě nemohl spustit oči. V létě 2018 se korejský jindoš a mix labradorského retrívra, který upoutal jeho pozornost, připojil ke Státům. Kenworthy se rozhodl pojmenovat roztomilou psí holčičku Birdie, protože, jak se podělil, ptáci byli jednou z Beemových nejoblíbenějších věcí na světě.
Nyní jsou Birdie a její majitel téměř tři roky a jsou prostě nerozluční. Kenworthy říká, že se fenka ráda spolu s ním dívá na televizi, vysedává u jeho nohou, když si čte, a také miluje výlety a jezdí autem.

Zdroj: dailypaws.com, Instagram