Škola v Anglii používá psy na pomoc žákům ve třídách. Děti díky nim chodí radši do školy

Přidat na Seznam.cz

Základní škola Llandeilo v západním Walesu v Anglii se v posledních deseti letech stala domovem skupiny čtyřnohých přátel, kteří pomáhají dětem, píše portál BBC News.

Ředitelka školy Karen Townsová je průkopnicí využívání psů, kteří pomáhají zmírnit úzkost žáků, pomáhají jim při studiu a zlepšují jejich pohodu. Její vlastní fenka west teriéra jménem Millie je během školního dne vždy po ruce dětem, které potřebují čas na regulaci svých emocí. „Máme tak trochu vtip, že nikoho nezaměstnám, pokud nemá rád psy, že je to otázka na pohovor,“ řekla ředitelka pro BBC Wales Live.

„Cílem je, aby každá třída měla ve škole psa, protože jsme zjistili, že uklidňující, domácká atmosféra ve škole opravdu prospěla výuce, zapojení žáků do aktivit a jejich chuti chodit do školy. Zlepšila se docházka, zlepšilo se chování,“ líčí.

Pohlazení Millie a dokonce i čtení knih se ukázalo jako účinný způsob, jak mohou žáci vyjádřit své pocity a soustředit se na učení. Paní Townsová uvedla, že psi byli obzvláště prospěšní pro žáky s dalšími potřebami, včetně jedné desetileté dívky s autismem, která zpočátku odmítala chodit do školy, protože neměla ráda psy. Paní Townsová její rodiče ujistila, že to půjde, a jemně ji seznámila s Millie. Nakonec to byl jediný důvod, proč chodila do školy.

Všichni psi, kteří přicházejí do základní školy v Llandeilu, byli vycvičeni pro prostředí, které může být stresující a hlučné. „Kromě základní školy v Llandeilo, která v této oblasti vykonala mnoho pozitivní práce s velkým úspěchem, existují v hrabství i další školy, které zavedly nebo zvažují zavedení terapeutických psů ve školním prostředí“, uvedl člen kabinetu pro vzdělávání, Glynog Davies.

Zdroj: BBC News.