Slon, který ze všeho nejraději maluje obrazy. Maluje konkrétní věci a dokonce i vybírá vhodné barvy

Přidat na Seznam.cz

Nikde není psáno, že to musí být jen člověk, kdo dokáže uchopit štětec a vytvořit umění. K tomu, abyste namalovali obraz, vlastně nepotřebujete ani ruce. Podívejte se na nejtalentovanějšího slona na světě – Suda maluje obrazy jako opravdový umělec.

Suda – slon s talentem

Slon ve videu se jmenuje Suda a jak sami vidíte, malování miluje ze všeho nejvíce. Jak se zdá, zejména malování dalších slonů je jeho hlavním koníčkem a překvapivě k tomu nepotřebuje ani žádného modela, ani předlohu. Maluje čistě podle vlastní fantazie a tak, jak to právě cítí.

Suda už je více než dvacet let starý slon, ale štětec ovládá už od dob, co byl malé slůně. Zajímavé je, že se nikdy nejedná o pouhé cákance nebo náhodné čáry, Suda vždy maluje konkrétní věci a dokonce i vybírá vhodné barvy. Není proto překvapivé, že Suda je atrakcí pro celý park v Chiang Mai v Thajsku, kde žije spolu s dalšími slony.

Opravdový umělec

Výroba každého obrazu trvá slonovi něco málo přes čtyři hodiny, včetně přestávek na svačinu a volna na procházku po parku a pojídání banánů, jedné z jejich oblíbených pochoutek. Suda není nikdy nucen malovat – když ztratí zájem, vrátí se později, aby začal znovu. Je tedy zjevné, že umění ji zkrátka baví a ještě zajímavější je, že své obrazy dokonce prodává. Mít vystavený obraz, jehož autorem je slon, to je teprve unikát.

zdroj: YouTube, PRleap