Slon si zabral napajedlo jen pro sebe. Nosorožčí matka s mládětem musela utéct

Přidat na Seznam.cz

Když je v Africe období sucha, vody je nedostatek a každé zvíře je ochotno za pár kapek vody bojovat do krve. Jak sami uvidíte, podobný boj se odehrál u napajedla, kde slon vyhnal matku i s mládětem, aby zabral všechnu vodu pro sebe. Malý nosorožec a jeho matka tak tak utekli.

Slon si zabral celé napajedlo

Video začíná poměrně klidně, kdy se jeden ze slonů vydává k napajedlu, aby se napil. Protože krajina je vyschlá a napajedlo už má jen málo vody, je zřejmé, že nastalo období sucha. U napajedla ale zrovna odpočívala nosorožčí matka s mládětem, když se k nim přiblížil slon.

Malé mládě ustoupilo a jeho matka instinktivně zaujala obrannou, nebo možná spíše útočnou pozici. Slona, který se přišel napít, to ale zjevně rozčílilo a rozhodl se, že napajedlo si přivlastní. Záběry pochází z Krugerova národního parku v Jižní Africe, a podle toho, jak videu končí, patří napajedlo slonům.

Obrovský slon při útoku nebral ohledy ani na malé mládě a doslova převálcoval malého nosorožce i s jeho matkou. Oba nakonec z “bojiště” utekli, ale je zřejmé, že pokud by souboj trval o něco déle, nosorožší matka by nevyhrála.

zdroj: YouTube, Dailymail