Správná péče o psí drápky. Někteří psi potřebují ostříhat drápky každý měsíc, jiní mohou být několik měsíců bez stříhání

Přidat na Seznam.cz

Někteří psi potřebují ostříhat drápky každý měsíc, jiní mohou být několik měsíců bez stříhání, obvykle proto, že hodně chodí a běhají po tvrdém povrchu. Aktivní psi si drápy opotřebovávají sami, ale většina psů potřebuje pravidelné stříhání. Podívejte se, jak správně na to.

Proč je důležité starat se o drápy

Bez stříhání mohou drápy rychle zarůstat nebo jsou dostatečně dlouhé, aby znepříjemňovaly chůzi. Dlouhé drápy se také snadno zachytí na koberci, čalounění a dokonce i na vašem oblečení. Pokud uslyšíte cvakání drápů vašeho psa o tvrdou podlahu nebo je uvidíte, jak se škrábe o koberec, pak je rozhodně čas na úpravu.

Pokud to ale váš pes nikdy nezažil, nebo se jedná o malé štěně, pak chce stříhání trochu trpělivosti. Často manipulujte s jejich tlapkami. I když jim nestříháte drápy, dotýkejte se tlapek svého psa, aby si na to zvykl. Odměňte je pamlsky, abyste si vytvořili dobré vztahy. Čím dříve toto začnete praktikovat, tím klidnější pak budou. Nezdravé nebo příliš dlouhé drápy mohou způsobit bolest a ve vzácných případech způsobit nevratné poškození tlapek.

Jak na to?

Při stříhání drápů svému psovi odstřihávejte vždy jen malé kousky. Pokud má váš pes světlé nehty, můžete vidět růžovou čáru, která se klene od jeho prstů dolů. Vyhýbejte se tomu. Tupé nebo nekvalitní nůžky mohou drápy vašeho psa trhat, takže používejte pouze ostré a určené pro psy. Nakonec nezapomínejte na odměnu. Zejména, pokud je to první stříhání, si pes pamlsek zaslouží.

zdroj: Dog Time, American Kennel Club, Natural Farm Pet