Šťastné krávy skotačí na louce poté, co se po šesti měsících dostanou ven ze stodoly

Přidat na Seznam.cz

Aby byla zvířata během zimních měsíců v bezpečí, drží je zemědělci většinu času uvnitř stodoly. Krávy v Nizozemsku jsou toho skvělým příkladem, jelikož tráví uvnitř asi šest měsíců v roce. Když ale půda rozmrzne a je dostatečně teplo na to, aby mohly vyběhnout ven, farmáři z toho udělají velkou akci!

Říká se jí „Koeien in de Wei“, což v překladu znamená „Krávy na pastvině“. Je to každoroční akce, která se koná kolem dubna. Rodiče a děti se shromáždí kolem stodoly, kde jsou krávy v zimních měsících drženy, a jakmile jsou vypuštěny ven, lidé si pohled na ně užívají. Krávy jsou vítány obyvateli města, kteří se nemohou dočkat, až je uvidí běhat a skákat radostí. Svoboda!

Jakmile kravám do tváří dopadne čerstvý vzduch a sluneční paprsky, začnou nadšeně skákat a pobíhat venku po poli k velké radosti přihlížejících.

„Nevěděl jsem, že krávy skáčou, když jsou šťastné. Dnes jsem se dozvěděl něco nového,“ řekl jeden z diváků pro web AnimalChannel. Představte si všechnu energii, kterou si nastřádaly z několikaměsíčního pobytu ve stáji.

Je úžasné vidět krávy, jak si po dlouhé zimě hrají. Teď si mohou užívat krásného jarního a letního počasí a s ním spojené chutné trávy.

Zdroj: animalchannel.co