Tato čivava je nejstarším žijícím psem na světě, vytvořila Guinnessův rekord

Přidat na Seznam.cz


Na Floridě byl oficiálně potvrzen nový rekord nejstaršího žijícího psa na světě: 21letá čivava jménem TobyKeith se narodila 9. ledna 2001, píše portál GoodNewsNetwork.

Majitelka TobyKeitha, žena jménem Gisela Shore, s ní byla po většinu jejího života poté, co Tobyho adoptovala z útulku. “Pracovala jsem jako dobrovolnice v záchranné stanici pro zvířata a jeden ze zaměstnanců mi vyprávěl o starším páru, který se snažil štěněte vzdát, protože se o něj už nemohl starat,” řekla Gisela.

“Sešla jsem se s tím starším párem a byla jsem seznámena s malou pálenou čivavou. Dali mu jméno Peanut Butter. Později jsem mu změnila jméno na TobyKeith,” řekla.

TobyKeith má blízké přátelství s Giselinou 28letou kakadu a často s ní chodí na procházky. Jinak rád jí plátky krůtího masa a leží vedle Giselina pracovního místa, když pracuje z domova. Na oslavu jmenování nejstarším psem na světě dostal TobyKeith v den, kdy Guinness tuto zprávu potvrdil, koupel, nechal si ostříhat drápky a pak se projel autem. Nic víc údajně k životu nepotřebuje.

Zdroj: goodnewsnetwork.org