Tento pes dokáže vyskočit do výšky několika metrů a udělat salto vzad

Přidat na Seznam.cz

Psi, zejména velká plemena, dokáží občas neuvěřitelné sportovní výkony. Například tento pes se schopný vyskočit s odrazem od zdi do výšky několika metrů. V menším měřítku to snadno naučíte i vašeho psa, podívejte se jak.

Skok do neuvěřitelné výšky

Jak můžete vidět ve videu, dobře trénovaný pes se odrazí od země, muže stojícího opodál a nakonec od zdi. Díky tomu se dostane do neuvěřitelné výšky. Je ale zjevné, že tento kousek pes nedělá poprvé, evidentně totiž svému majiteli věří, že ho zachytí.

Takové skoky, tedy do výšky několika metrů, samozřejmě vyžadují pečlivý trénink. Ovšem jak uvádí web German Shepherd Dog, zejména němečtí ovčáci mají schopnost nejen vyskočit do výšky, ale i do neuvěřitelné dálky. Na druhou stranu se ale nejedná o jediné plemeno, které by tyto výkony dokázalo. Při správném tréninku se to totiž (i v menším měřítku) dokáže naučit každý pes.

Správný trénink

Každý trénink by měl začínat pomalu. V tomto případě použijte dva vyvýšené body, mezi kterými by měla být několikametrová mezera. Psa pomalu učte tyto body přeskakovat, a následně skočit z jednoho bodu na druhý. Jakmile pes získá jistotu, můžete se posunout dál, radí web K9 Magazine. Každým dalším tréninkem zvětšujte rozestup mezi jednotlivými vyvýšenými body, i u nich pak zvyšujte výšku. Nebude to trvat dlouho, a váš pes pochopí, jak s odrazem od 1-2 bodů vyskočit do výšky. Vždy ale dbejte na to, aby byl pes v bezpečí, a do dalších kroků ho nenuťte, dokud nepřekoná strach.

zdroj: Instagram, K9 Magazine, German Shepherd Dog