Tento zraněný pes si sám našel cestu do veterinární nemocnice

Přidat na Seznam.cz

Nikdy nepodceňujte odolnost psa a jeho schopnost najít přesně to, co potřebuje. Pes jménem Rio rozhodně má obojí. A brzy bude připraven k adopci.

Černý pes si minulý pátek našel cestu bez doprovodu do nemocnice v Jihoafrické republice. Rio měl na krku rány po kousnutí a potřeboval pomoc. Podle webu DailyPaws si vyčmuchal cestu do nemocnice, kde k němu přišel zaměstnanec s plechovkou pamlsků a zajistil ho na vodítko.

Zdravotnický personál mu rychle ošetřil rány antibiotiky a pejsek už se uzdravil. Bohužel se o něj nikdo nepřihlásil a nemá ani mikročip.

Je tu však i světlá stránka věci: Poté, co Rio projde zdravotním vyšetřením a posouzením chování, nastoupí do adopčního oddělení, kde si ho může najít rodina a vzít si ho domů.

Jak se ale dostal do ordinace veterináře? Existuje několik možností. Mohlo jít o “šťastnou náhodu”, při níž se Rio zranil v okolí a hledal lidi, kteří by mu pomohli.

Předtím se pohyboval v blízkosti lidí, takže je také možné, že poznal pachy a zvuky útulku a veterinární ordinace a věděl, že tam má jít pro pomoc. Psi jsou koneckonců neuvěřitelně dobří ve stopování a průzkumu.

“Když jsem pracoval na veterinární klinice, občas jsme v okolí nacházeli zatoulaná zvířata, zejména psy,” říká veterinář. “Vždycky jsme si mysleli, že je přitahují jedinečné pachy a zvuky veterináře. Spousta psů chodí k veterináři ráda, protože si to spojují s pamlsky a pozorností, takže to možná byla Rioova minulá zkušenost.”

Zdroj: dailypaws.com