Této trochu ošklivé rybce se přezdívá podmořský upír. Dokáže i měnit barvu

Přidat na Seznam.cz

Mnozí se bojí podmořských zvířat, jako jsou žraloci, piraně nebo medúzy. U těchto zvířat ale alespoň víme, co od nich můžeme čekat. Ostenec černý ale vypadá jako úplně normální ryba, tedy dokud neotevře čelisti. Právem se této rybě přezdívá „podmořský upír“, podívejte se proč.

Ryba má čelisti jak Drákula

Každý si dokáže představit smrtící čelisti žraloků nebo piraní, ale kdo by čekal, že na první pohled obyčejná ryba má zuby jako upír? Jak ve videu vidíte, ostenec černý má nejen upíří tesáky, ale jeho čelist také vypadá, jako by byla plná krve a masa.

Tato evidentně děsivá ryba se vyskytuje téměř všude – najdete ji u útesů, blízko hladiny, ve velkých, otevřených mořských vodách, v písku i ve štěrbinách pod vodou. Právě na těchto místech, jak uvádí web Whats That Fish, najdete jejich mladé. Tato ryba může měřit i třicet centimetrů a její malé, ale velmi ostré zoubky připomínají jehly. Tyto ryby jsou navíc agresivní i vůči ostatním svého druhu.

Tato ryba překvapivě není nebezpečný predátor

Tyto ryby jsou rychlé, zejména kvůli slizu, který pokrývá jejich tělo, uvádí web The Dallas World Aquarium. Mají schopnost měnit barvu svého těla od fialové přes modrou až po modrozelenou v závislosti na náladě a také mají hřbetní ploutev tak silnou, že funguje jako skvělé odstrašování nepřítele. Přesto se ale nejedná o nebezpečného predátora. Ostenec se živí zooplanktonem přiváděným proudem.

zdroj: Instagram, Whats That Fish, The Dallas World Aquarium