Tito 2 vlci jsou tak líní, že vyjí v poloze vleže

Přidat na Seznam.cz

Proč vstávat, když můžeš výt vleže? Tento rozkošný pár šedých vlků byl zachycen na kameru, jak líně vyje, zatímco si dává jednoho ze svých každodenních šlofíků. Alawa a Zephyr žijí v Centru pro ochranu vlků. Když si představíte vyjící vlky, pravděpodobně se vám vybaví jejich obraz za úplňku, jak majestátně vyjí se vztyčenou hlavou, píše portál Popular.

Toto duo je příliš líné na to, aby se postavilo, a tak místo toho nakloní hlavu na stranu a spustí vytí. Tato dvojice jsou vlci velvyslanci, což znamená, že jejich úkolem je pomáhat veřejnosti učit se o vlcích a o tom, jak zásadní roli hrají v přírodním ekosystému. Jakmile v dálce začne výt jiný vlk, reagují.

Pro divoké vlky je každý den boj o přežití. Vlci se spoléhají jeden na druhého, aby mohli fungovat, prospívat a přežít. Jako vysoce sociální zvířata žijí vlci ve strukturovaných rodinných jednotkách zvaných smečky. Kooperativní život poskytuje vlčím rodinám řadu výhod. Týmová spolupráce usnadňuje úspěšný lov, odchov mláďat, obranu území a další činnosti.

Hrají si spolu, zpívají spolu, vzájemně se ošetřují a hlavně se spolu milují. Pravděpodobně neodolali a odpověděli jednomu z dalších 40 vlků, kteří jsou v Centru pro ochranu vlků doma. Vlci vyjí, aby spolu komunikovali na velké vzdálenosti – v otevřeném terénu mohou slyšet vytí až na vzdálenost 10 mil!

Vytí může znamenat mnoho věcí: pozdrav, shromáždění smečky, upozornění na svou přítomnost, aby varovali ostatní vlky před jejich teritoriem, nebo spontánní projev hry a sbližování. Ať už má jakýkoli význam, nikdy nezestárne! Vlci jsou klíčovým druhem zdravého ekosystému. Tím, že vlci regulují populace kořisti, umožňují prosperitu mnoha dalším druhům rostlin a živočichů.

Bez predátorů jako jsou vlci systém nedokáže podporovat přirozenou úroveň biologické rozmanitosti. Kromě ekologického významu jsou vlci jedinečnými, vnímavými tvory, kteří mají hodnotu sami o sobě. Jejich přítomnost nám připomíná, že se musíme naučit vážit si divoké zvěře pro její vnitřní hodnotu, respektovat její právo na existenci a mít humánní zájem o přežití celých druhů.

Zdroj: kingdomstv.com, YouTube