Třínohá kočka přinese koťata svému majiteli, aby jim poskytl ochranu

Přidat na Seznam.cz

V novém roztomilém videu přinesla úžasná kočičí matka svému majiteli koťata, aby se o ně pomohl postarat.

Ve videu, které pod názvem „Když vám vaše kočka důvěřuje natolik, že k vám přivede svá novorozená mláďata, abyste je ochránili a poskytli jim přístřeší“, je vidět, jak krásná stříbrná kočičí matka vyskočí na postel s jedním ze svých koťat v tlamě. Přestože jí chybí pravá zadní noha, nemá problém se pohybovat.

Odtud koťátko spolu s jeho sourozenci uloží do měkké pevnosti z dek, kterou jí postavil její majitel. Šťastná, že má všechna koťata pohromadě, si pak lehne a začne koťata kojit.

Někdy novorozená koťata potřebují pomoc člověka, aby přežila. Stránky Newsweek doporučují nechat kočku a její mláďata v klidném prostoru uvnitř a pokud možno jim poskytnout vlastní pokoj. Tento prostor také udržujte v teple, ať už pomocí termostatu, nebo přikrývek a vyhřívacích polštářků, protože novorozená koťata mohou bez matky rychle prochladnout, i když si jen dává krátkou přestávku na jídlo nebo odpočívá.

Nezapomeňte ji krmit speciálním krmivem vyrobeným pro kojící kočky, nebo, pokud to nejde, konzervami pro koťata. Krmivo pro koťata obsahuje další živiny, které rostoucí kočky potřebují.

Zdroj: newsweek.com